or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
LevitonĀ® E2XHD-JRT e2XHD Jack Removal Tool, Steel, Black
Custom_Product_Images_Illustration
LevitonĀ® E2XHD-JRT e2XHD Jack Removal Tool, Steel, Black
SKU1279960
MFGR #E2XHD-JRT
Your Cost: $65.15/ea
LevitonĀ®, E2XHD-JRT, Jack Removal Tool, e2XHD, Steel, Black
LevitonĀ®, E2XHD-JRT, Jack Removal Tool, e2XHD, Steel, Black
Application Enterprise and Data Center Applications ARRA Compliant C Brand LevitonĀ® Buy American Compliant C Catalog Number E2XHD-JRT Color Black Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.2000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.03 Gross Weight UOM Metric kg Hazard Class N Height [Metric] 2.2352 cm Length [Metric] 10.1600 cm Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Material Steel Stock Status NONSTOCK Sub Brand QuickPort Type Remover Tool UNSPSC 43222634 UPC 11 07847761501 UPC 12 078477615010 Width 6.00 in Width [Metric] 15.2400 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Enterprise and Data Center Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | LevitonĀ® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | E2XHD-JRT |
| Color | Black |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.2000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.03 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Hazard Class | N |
| Height [Metric] | 2.2352 cm |
| Length [Metric] | 10.1600 cm |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Material | Steel |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | QuickPort |
| Type | Remover Tool |
| UNSPSC | 43222634 |
| UPC 11 | 07847761501 |
| UPC 12 | 078477615010 |
| Width | 6.00 in |
| Width [Metric] | 15.2400 cm |