or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Leviton® OptiCam® 49800-FAN Fan-Out Consumable Kit, ABS Plastic
Custom_Product_Images_Illustration
Leviton® OptiCam® 49800-FAN Fan-Out Consumable Kit, ABS Plastic
SKU271445
MFGR #49800-FAN
Your Cost: $200.43/ea
Leviton® OptiCam® Fan-Out Consumable Kit, ABS Plastic
Leviton® OptiCam® Fan-Out Consumable Kit, ABS Plastic
Application Commercial ARRA Compliant C Brand Leviton® Buy American Compliant C Catalog Number 49800-FAN Country of Origin MUL Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight per Pack Metric 0.42 Gross Weight UOM Metric kg Height [Metric] 5.0800 cm Length [Metric] 30.4800 cm Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Standards TIA/EIA-568-B Standards Stock Status NONSTOCK Sub Brand Fast-Cure Type Fiber Optic Fan-Out Consumables Kit UNSPSC 2.612165E+7 UPC 11 07847715457 UPC 12 078477154571 Width 15.00 in Width [Metric] 38.1000 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Commercial |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Leviton® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 49800-FAN |
| Country of Origin | MUL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.42 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height [Metric] | 5.0800 cm |
| Length [Metric] | 30.4800 cm |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Standards | TIA/EIA-568-B Standards |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | Fast-Cure |
| Type | Fiber Optic Fan-Out Consumables Kit |
| UNSPSC | 2.612165E+7 |
| UPC 11 | 07847715457 |
| UPC 12 | 078477154571 |
| Width | 15.00 in |
| Width [Metric] | 38.1000 cm |