or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
LevitonĀ®
LevitonĀ® F3168-BLK HDX Blank Panel, For Use With F3168-22F and HDF3168 Frame, 2RU, Steel, Black
Custom_Product_Images_Illustration
LevitonĀ®
LevitonĀ® F3168-BLK HDX Blank Panel, For Use With F3168-22F and HDF3168 Frame, 2RU, Steel, Black
SKU1280934
MFGR #F3168-BLK
Your Cost: $33.39/ea
LevitonĀ® Blank Panel, Series: HDX, For Use With: F3168-22F and HDF3168 Frame, 2RU, Steel, Black
LevitonĀ® Blank Panel, Series: HDX, For Use With: F3168-22F and HDF3168 Frame, 2RU, Steel, Black
Catalog Number F3168-BLK Country of Origin US Gross Weight Per Pack 6.1000 lb UPC 11 07847766082 UPC 12 078477660829 Stock Status NONSTOCK Brand LevitonĀ® Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Application Commercial Applications ARRA Compliant C Buy American Compliant C Color Black Currency USD EU RoHS Indicator C Finish Black Gross Weight per Pack Metric 0.28 Gross Weight UOM Metric kg Hazard Class N Height 7.0000 in Height [Metric] 0.6350 cm Length 12.7500 in Length [Metric] 17.7800 cm Material Steel Series HDX Specifications 2RU Standard cULus 2416 Listed Suitable For Use With F3168-22F and HDF3168 Frame Type 2RU Blank Panel UNSPSC 43223309 Width 11.00 in Width [Metric] 27.9400 cm Commercial Applications Minimum bend radius protection designed throughout frame Minimum bend radius protection designed throughout frame
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | F3168-BLK |
| Country of Origin | US |
| Gross Weight Per Pack | 6.1000 lb |
| UPC 11 | 07847766082 |
| UPC 12 | 078477660829 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | LevitonĀ® |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Application | Commercial Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Color | Black |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Finish | Black |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.28 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Hazard Class | N |
| Height | 7.0000 in |
| Height [Metric] | 0.6350 cm |
| Length | 12.7500 in |
| Length [Metric] | 17.7800 cm |
| Material | Steel |
| Series | HDX |
| Specifications | 2RU |
| Standard | cULus 2416 Listed |
| Suitable For Use With | F3168-22F and HDF3168 Frame |
| Type | 2RU Blank Panel |
| UNSPSC | 43223309 |
| Width | 11.00 in |
| Width [Metric] | 27.9400 cm |
| Commercial Applications |
| Minimum bend radius protection designed throughout frame |
| Minimum bend radius protection designed throughout frame |