or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
LevitonĀ®
LevitonĀ® 4999K-BLU Connector Boot, For Use With Secure Keyed LC Anaerobic Adhesive Connector, 900 um, OS1 Single Mode Fiber, Blue
Custom_Product_Images_Illustration
LevitonĀ®
LevitonĀ® 4999K-BLU Connector Boot, For Use With Secure Keyed LC Anaerobic Adhesive Connector, 900 um, OS1 Single Mode Fiber, Blue
SKU1292251
MFGR #4999K-BLU
Your Cost: $16.86/ea
LevitonĀ® Connector Boot, For Use With: Secure Keyed LC Anaerobic Adhesive Connector, 900 um, OS1 Single Mode Fiber, Blue
LevitonĀ® Connector Boot, For Use With: Secure Keyed LC Anaerobic Adhesive Connector, 900 um, OS1 Single Mode Fiber, Blue
Catalog Number 4999K-BLU Country of Origin CN Gross Weight Per Pack 1.0000 lb UPC 11 07847754425 UPC 12 078477544259 Stock Status NONSTOCK Brand LevitonĀ® Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Application Critical Network Port, Government, Data Center, Educational, Retail, Financial and Healthcare A ARRA Compliant C Buy American Compliant C Color Blue Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight per Pack Metric 0.09 Gross Weight UOM Metric kg Hazard Class N Length [Metric] 10.1600 cm Specifications 900 um, OS1 Single Mode Fiber Suitable For Use With Secure Keyed LC Anaerobic Adhesive Connector Type BOOT UNSPSC 43223326 Width 6.00 in Width [Metric] 15.2400 cm Critical Network Port, Government, Data Center, Educational, Retail, Financial and Healthcare A 900 MICMTR Boots Identify Fiber Type, Made in China 900 MIC MTR boots identify fiber type
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 4999K-BLU |
| Country of Origin | CN |
| Gross Weight Per Pack | 1.0000 lb |
| UPC 11 | 07847754425 |
| UPC 12 | 078477544259 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | LevitonĀ® |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Application | Critical Network Port, Government, Data Center, Educational, Retail, Financial and Healthcare A |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Color | Blue |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.09 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Hazard Class | N |
| Length [Metric] | 10.1600 cm |
| Specifications | 900 um, OS1 Single Mode Fiber |
| Suitable For Use With | Secure Keyed LC Anaerobic Adhesive Connector |
| Type | BOOT |
| UNSPSC | 43223326 |
| Width | 6.00 in |
| Width [Metric] | 15.2400 cm |
| Critical Network Port, Government, Data Center, Educational, Retail, Financial and Healthcare A |
| 900 MICMTR Boots Identify Fiber Type, Made in China |
| 900 MIC MTR boots identify fiber type |