or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Leviton® QuickPort® 47600-QPB 12-Port Mounting Bracket, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N H x 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N W x 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N D, Polycarbonate
Custom_Product_Images_Illustration
Leviton® QuickPort® 47600-QPB 12-Port Mounting Bracket, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N H x 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N W x 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N D, Polycarbonate
SKU1188952
MFGR #47600-QPB
Your Cost: $16.72/ea
Leviton® QuickPort® Mounting Bracket, 12-Port, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N W, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N D, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N Height, Polycarbonate
Leviton® QuickPort® Mounting Bracket, 12-Port, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N W, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N D, 2.57 in H x 6.56 in W x 2.52 in D~~N Height, Polycarbonate
Application Residential Structured Wiring Applications ARRA Compliant C Brand Leviton® Buy American Compliant C Catalog Number 47600-QPB Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.0000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.09 Gross Weight UOM Metric kg Height [Metric] 5.0800 cm Length [Metric] 17.7800 cm Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Material Polycarbonate Mounting Snap-in Mounting Type Snap-In Standard TIA-568-C.2;UL94 Rated Stock Status NONSTOCK Sub Brand QuickPort Type 12-Port UNSPSC 43223306 UPC 11 07847757750 UPC 12 078477577509 Width 11.00 in Width [Metric] 27.9400 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Residential Structured Wiring Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Leviton® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 47600-QPB |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.0000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.09 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height [Metric] | 5.0800 cm |
| Length [Metric] | 17.7800 cm |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting | Snap-in |
| Mounting Type | Snap-In |
| Standard | TIA-568-C.2;UL94 Rated |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | QuickPort |
| Type | 12-Port |
| UNSPSC | 43223306 |
| UPC 11 | 07847757750 |
| UPC 12 | 078477577509 |
| Width | 11.00 in |
| Width [Metric] | 27.9400 cm |