or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens SpeedFax™ HA261234 Auxillary Contact Kit, 250 VAC/28 VDC, 200 A, 2 NO 2 NC Contact
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens SpeedFax™ HA261234 Auxillary Contact Kit, 250 VAC/28 VDC, 200 A, 2 NO 2 NC Contact
SKU92973
MFGR #HA261234
Your Cost: $706.00/ea
SIEMENS HA261234 30-200A AUX CONTACT
SIEMENS HA261234 30-200A AUX CONTACT
Alternate Catalog Number US2:HA261234 Application ENCLOSEDSWITCHACCESSORY-FITTING ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number HA261234 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 32.32 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.2600 lb Gross Weight per Pack Metric 0.12 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536904000 Height [Metric] 7.1120 cm Length [Metric] 10.2870 cm Manufacturer Siemens Returnable Y Standard UL98 Standards ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant, UL Listed Stock Status NONSTOCK Sub Brand VBII Type AUXILLARYSWITCH2NO/2NC UNSPSC 39122205 UPC 11 78364317373 UPC 12 783643173736 Width [Metric] 7.2390 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Media
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | US2:HA261234 |
| Application | ENCLOSEDSWITCHACCESSORY-FITTING |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | HA261234 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 32.32 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.2600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.12 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536904000 |
| Height [Metric] | 7.1120 cm |
| Length [Metric] | 10.2870 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Returnable | Y |
| Standard | UL98 |
| Standards | ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant, UL Listed |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | VBII |
| Type | AUXILLARYSWITCH2NO/2NC |
| UNSPSC | 39122205 |
| UPC 11 | 78364317373 |
| UPC 12 | 783643173736 |
| Width [Metric] | 7.2390 cm |