Schneider Electric GS2AH36F TESYS Cable Operator Kit, 36 in L, 200 A, For Use With GS2 Switch
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
SKU1160855
MFGR #GS2AH36F
Schneider Electric, GS2AH36F, Cable Operator Kit, Series: TESYS, 200 A, 36 in Length, For Use With: GS2 Switch
Alternate Catalog Number
GS2AH36F
ARRA Compliant
N
Buy American Compliant
N
Catalog Number
GS2AH36F
Country of Origin
US
Currency
EU RoHS Indicator
Y
Gross Weight Per Pack
0.0454 lb
Gross Weight per Pack Metric
4.54
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
16.5000 in
Height [Metric]
16.5000 cm
Item Group
22640
Length [Metric]
20.5000 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=457159381&lang=en-us
Returnable
Width
18.5000 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Square D™
Manufacturer
Schneider Electric
Length
20.5000 in