or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™ 33594 Hand Held Mini Test Kit, For Use With Masterpact™ NW Circuit Breaker, Micrologic™ Trip Unit
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™ 33594 Hand Held Mini Test Kit, For Use With Masterpact™ NW Circuit Breaker, Micrologic™ Trip Unit
SKUPDW~6430586
MFGR #33594
Call For Price
List: Square D™ Test Kit, Hand Held Mini, For Use With: Masterpact™ NW Circuit Breaker, Micrologic™ Trip Unit
Square D™ Test Kit, Hand Held Mini, For Use With: Masterpact™ NW Circuit Breaker, Micrologic™ Trip Unit
ARRA Compliant C Brand Square D™ Buy American Compliant C Catalog Number 33594 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Volume Per Pack 169.34 Gross Volume per Pack Metric 2775.06 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight per Pack Metric 834.61 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 9030333800 Height [Metric] 9.1440 cm Item Group 01290 Length [Metric] 24.3840 cm Manufacturer Schneider Electric Returnable Y Suitable For Use With Masterpact™ NW Circuit Breaker, Micrologic™ Trip Unit Type Hand Held Mini UNSPSC 39121603 UPC 11 78590100004 UPC 12 785901000044 Width [Metric] 12.4460 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Square D™ |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 33594 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Volume Per Pack | 169.34 |
| Gross Volume per Pack Metric | 2775.06 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight per Pack Metric | 834.61 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9030333800 |
| Height [Metric] | 9.1440 cm |
| Item Group | 01290 |
| Length [Metric] | 24.3840 cm |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Returnable | Y |
| Suitable For Use With | Masterpact™ NW Circuit Breaker, Micrologic™ Trip Unit |
| Type | Hand Held Mini |
| UNSPSC | 39121603 |
| UPC 11 | 78590100004 |
| UPC 12 | 785901000044 |
| Width [Metric] | 12.4460 cm |