or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6ED10554MH080BA0 LOGO TD TEXTDISPLAY. 6 LINES
Siemens
Siemens 6ED10554MH080BA0 LOGO TD TEXTDISPLAY. 6 LINES
SKU1052011
MFGR #6ED10554MH080BA0
Your Cost: $210.00/ea
LOGO! TD TEXTDISPLAY. 6 LINES. 3 BACKGROUND COLORS. 2 ETHERNET PORTS. ACCESSORIES. FOR LOGO! 8
LOGO! TD TEXTDISPLAY. 6 LINES. 3 BACKGROUND COLORS. 2 ETHERNET PORTS. ACCESSORIES. FOR LOGO! 8
ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Country of Origin CN Currency USD Display Type FSTN EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.7000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.32 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8537109160 Height 1.97 in Height [Metric] 5.0038 cm Length 6.85 in Length [Metric] 17.3990 cm Manufacturer Siemens Material Plastic Operating Temperature -20 To 55 Returnable N Standards RoHS CompliantREACH Article 33 Stock Status NONSTOCK Width 3.74 in Width [Metric] 9.4996 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Display Type | FSTN |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.7000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.32 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8537109160 |
| Height | 1.97 in |
| Height [Metric] | 5.0038 cm |
| Length | 6.85 in |
| Length [Metric] | 17.3990 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Material | Plastic |
| Operating Temperature | -20 To 55 |
| Returnable | N |
| Standards | RoHS CompliantREACH Article 33 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Width | 3.74 in |
| Width [Metric] | 9.4996 cm |