Turck TW-R50-B128 EEPROM Memory RFID Data Carrier, 13.56 MHz, 128 Byte Memory
Custom_Product_Images_Illustration
SKU360880
MFGR #6900504
Turck RFID Data Carrier, EEPROM Memory, 13.56 MHz, 128 Byte Memory, 5.2 mm ID x 50 mm OD x 3.3 mm THK
Catalog Number
Country of Origin
MY
Dimensions
5.2 mm ID x 50 mm OD x 3.3 mm THK
Gross Weight Per Pack
0.0200 lb
Gross Weight per Pack Metric
10.00
Gross Weight UOM Metric
g
Harmonization Tariff Schedule Code
Returnable
Y
Series
13.56 MHz
Standards
ATEX Cat II 2 G, Ex Zone 1 ATEX Cat II 2 D, Ex Zone 21
Type
EEPROM Memory
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Turck
Manufacturer
Turck, Inc.
Current Rating
Frequency Rating
13.56 MHz