or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
SKU1349167
MFGR #CELA02MF
Your Cost: $37.82/ea
Optional magnetic accessory kit for compact LED light. Rectangular magnets slide into the magnet holder on the compact LED light. 2 pcs.
Optional magnetic accessory kit for compact LED light. Rectangular magnets slide into the magnet holder on the compact LED light. 2 pcs.
Application Controls and Drives; Power Distribution ARRA Compliant C Brand nVent HOFFMAN Buy American Compliant C Catalog Number CELA02MF Color Black Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator NEW Gross Volume Per Pack 0.04 Gross Weight Per Pack 0.1600 lb Gross Weight per Pack Metric 0.07 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8505110070 Height [Metric] 2.5400 cm Item Group ALED Length [Metric] 24.8920 cm Manufacturer HOFFMAN ENCLOSURES Material Magnet Returnable Y Stock Status NORMALLY STOCKED Type Lighting and Sockets UNSPSC 39121334 UPC 11 78351057275 UPC 12 783510572754 Width [Metric] 17.5260 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Controls and Drives; Power Distribution |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | nVent HOFFMAN |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | CELA02MF |
| Color | Black |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | NEW |
| Gross Volume Per Pack | 0.04 |
| Gross Weight Per Pack | 0.1600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.07 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8505110070 |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Item Group | ALED |
| Length [Metric] | 24.8920 cm |
| Manufacturer | HOFFMAN ENCLOSURES |
| Material | Magnet |
| Returnable | Y |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Type | Lighting and Sockets |
| UNSPSC | 39121334 |
| UPC 11 | 78351057275 |
| UPC 12 | 783510572754 |
| Width [Metric] | 17.5260 cm |