or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Westinghouse 0360100 4 Watt C7 Incandescent
SKUPDW~63013
MFGR #0360100
$/ea
4 Watt C7 Incandescent Clear E12 (Candelabra) Base, 120 Volt, Box
4 Watt C7 Incandescent Clear E12 (Candelabra) Base, 120 Volt, Box
Average Life 3000 hr Catalog Number 0360100 Color Temperature 2700 K Country of Origin CN Designation 4C7/CB Dimensions 0.88 in Dia x 2 in L Filament C-7A Gross Weight Per Pack 0.0200 lb Lamp Finish Clear Type Dimmable Specialty UNSPSC 39101612 UPC 11 03072103601 Voltage Rating 120 VAC Stock Status NONSTOCK Brand Westinghouse Manufacturer Westinghouse Electric Lamp Base Type E12/Candelabra Lamp Type Incandescent Lumens 20 Lumens Shape C-7 Wattage 4 W C7 light are traditionally used as night lights or in holiday candle lights
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Average Life | 3000 hr |
| Catalog Number | 0360100 |
| Color Temperature | 2700 K |
| Country of Origin | CN |
| Designation | 4C7/CB |
| Dimensions | 0.88 in Dia x 2 in L |
| Filament | C-7A |
| Gross Weight Per Pack | 0.0200 lb |
| Lamp Finish | Clear |
| Type | Dimmable Specialty |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 03072103601 |
| Voltage Rating | 120 VAC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Westinghouse |
| Manufacturer | Westinghouse Electric |
| Lamp Base Type | E12/Candelabra |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lumens | 20 Lumens |
| Shape | C-7 |
| Wattage | 4 W |
| C7 light are traditionally used as night lights or in holiday candle lights |