or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Westinghouse 0328300 40W B9 1/2 Torpedo Inc
SKU178591
MFGR #03283
$/ea
40 Watt B9 1/2 Torpedo Incandescent Clear E12 (Candelabra) Base, 120 Volt, Box
40 Watt B9 1/2 Torpedo Incandescent Clear E12 (Candelabra) Base, 120 Volt, Box
Average Life 1500 hr Catalog Number 03283 Color Clear Color Temperature 2700 K Country of Origin CN Designation 40B91/2/CB Dimensions 3-5/16 in L Filament CC2V Gross Weight Per Pack 0.0500 lb Type Decorative Dimmable Torpedo UNSPSC 39101612 UPC 11 03072103283 UPC 12 03072103283 Voltage Rating 120 VAC Stock Status NONSTOCK Brand Westinghouse Manufacturer Westinghouse Electric Lamp Base Type E12/Candelabra Lamp Type Incandescent Lumens 365 Lumens Shape B9-1/2 Wattage 4 W Specialty non-stick light bulbs feature a coated base that prevents corrosion of sockets
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Average Life | 1500 hr |
| Catalog Number | 03283 |
| Color | Clear |
| Color Temperature | 2700 K |
| Country of Origin | CN |
| Designation | 40B91/2/CB |
| Dimensions | 3-5/16 in L |
| Filament | CC2V |
| Gross Weight Per Pack | 0.0500 lb |
| Type | Decorative Dimmable Torpedo |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 03072103283 |
| UPC 12 | 03072103283 |
| Voltage Rating | 120 VAC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Westinghouse |
| Manufacturer | Westinghouse Electric |
| Lamp Base Type | E12/Candelabra |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lumens | 365 Lumens |
| Shape | B9-1/2 |
| Wattage | 4 W |
| Specialty non-stick light bulbs feature a coated base that prevents corrosion of sockets |