or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Westinghouse
Westinghouse 0327400 25 Watt CA8 Flame Tip
Westinghouse
Westinghouse 0327400 25 Watt CA8 Flame Tip
SKUPDW~62980
MFGR #0327400
$/ea
25 Watt CA8 Flame Tip Incandescent Clear E12 (Candelabra) Base, 120 Volt, Box
25 Watt CA8 Flame Tip Incandescent Clear E12 (Candelabra) Base, 120 Volt, Box
Average Life 1500 hr Catalog Number 0327400 Color Clear Color Temperature 2700 K Country of Origin CN Designation 25CA8/CB Dimensions 3-1/2 in L Filament CC2V Gross Weight Per Pack 0.0400 lb Lamp Finish Clear Type Decorative Dimmable Flame Tip UNSPSC 39101612 UPC 11 03072103274 Voltage Rating 120 VAC Stock Status NONSTOCK Brand Westinghouse Manufacturer Westinghouse Electric Lamp Base Type E12/Candelabra Lamp Type Incandescent Lumens 190 Lumens Shape CA8 Wattage 25 W Specialty non-stick light bulbs feature a coated base that prevents corrosion of sockets
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Average Life | 1500 hr |
| Catalog Number | 0327400 |
| Color | Clear |
| Color Temperature | 2700 K |
| Country of Origin | CN |
| Designation | 25CA8/CB |
| Dimensions | 3-1/2 in L |
| Filament | CC2V |
| Gross Weight Per Pack | 0.0400 lb |
| Lamp Finish | Clear |
| Type | Decorative Dimmable Flame Tip |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 03072103274 |
| Voltage Rating | 120 VAC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Westinghouse |
| Manufacturer | Westinghouse Electric |
| Lamp Base Type | E12/Candelabra |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lumens | 190 Lumens |
| Shape | CA8 |
| Wattage | 25 W |
| Specialty non-stick light bulbs feature a coated base that prevents corrosion of sockets |