or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Westinghouse 03220 Westinghouse 3220 Incandescent Lamp, 25 W, Incandescent Lamp, 190 Lumens
Custom_Product_Images_Illustration
Westinghouse 03220 Westinghouse 3220 Incandescent Lamp, 25 W, Incandescent Lamp, 190 Lumens
SKUPDW~62954
MFGR #03220
$/ea
Westinghouse Incandescent Lamp, 25 W, 120 VAC, Incandescent Lamp, 190 Lumens, 1500 hr Average Life, Clear, C-7A Filament
Westinghouse Incandescent Lamp, 25 W, 120 VAC, Incandescent Lamp, 190 Lumens, 1500 hr Average Life, Clear, C-7A Filament
Average Life 1500 hr Catalog Number 03220 Color Clear Country of Origin CN Filament C-7A Gross Weight Per Pack 0.0200 lb UNSPSC 39101612 UPC 11 03072103220 Voltage Rating 120 VAC Stock Status NONSTOCK Brand Westinghouse Manufacturer Westinghouse Electric Lamp Type Incandescent Lumens 190 Lumens Wattage 25 W 1-7/16 in light center length 25T6/CB domestic code
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Average Life | 1500 hr |
| Catalog Number | 03220 |
| Color | Clear |
| Country of Origin | CN |
| Filament | C-7A |
| Gross Weight Per Pack | 0.0200 lb |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 03072103220 |
| Voltage Rating | 120 VAC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Westinghouse |
| Manufacturer | Westinghouse Electric |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lumens | 190 Lumens |
| Wattage | 25 W |
| 1-7/16 in light center length |
| 25T6/CB domestic code |