or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Ty-RapĀ®
Ty-RapĀ® TC050X050A-C Mini Cable Tie Mounting Base, 4-Way, Adhesive Mount, 0.1 in W Max, Nylon, Natural
Custom_Product_Images_Illustration
Ty-RapĀ®
Ty-RapĀ® TC050X050A-C Mini Cable Tie Mounting Base, 4-Way, Adhesive Mount, 0.1 in W Max, Nylon, Natural
SKU267407
MFGR #TC050X050A-C
Your Cost: $0.8756/m($875.64 / m)
Innovative design and engineered materials make Ty-RapĀ® cable ties the perfect fastening solution where performance really matters. Often imitated but never equaled, Ty-Rap cable ties provide superior performance in any application.
Innovative design and engineered materials make Ty-RapĀ® cable ties the perfect fastening solution where performance really matters. Often imitated but never equaled, Ty-Rap cable ties provide superior performance in any application.
Alternate Catalog Number 7TAG009830R0000 ARRA Compliant C Brand Ty-RapĀ® Buy American Compliant C Catalog Number TC050X050A-C Color Ivory Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 0.03 Gross Volume per Pack Metric 0.00 Gross Weight Per Pack 0.0010 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909989 Height 3.50 in Height [Metric] 8.8900 cm Item Group 1Q Item Group 2 1QP Length 7.00 in Length [Metric] 17.7800 cm Manufacturer Thomas & Betts Material Nylon/Polyamide 6.6 Mounting Adhesive Number Of Entries 4 Returnable A Standards ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Type Mounting base UNSPSC 39121717 UPC 11 78621049295 UPC 12 786210492957 Width 2.00 in Width [Metric] 5.0800 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 7TAG009830R0000 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Ty-RapĀ® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | TC050X050A-C |
| Color | Ivory |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 0.03 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0010 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909989 |
| Height | 3.50 in |
| Height [Metric] | 8.8900 cm |
| Item Group | 1Q |
| Item Group 2 | 1QP |
| Length | 7.00 in |
| Length [Metric] | 17.7800 cm |
| Manufacturer | Thomas & Betts |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Mounting | Adhesive |
| Number Of Entries | 4 |
| Returnable | A |
| Standards | ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | Mounting base |
| UNSPSC | 39121717 |
| UPC 11 | 78621049295 |
| UPC 12 | 786210492957 |
| Width | 2.00 in |
| Width [Metric] | 5.0800 cm |