or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric 9001KM38LY 30MM LIGHT MODULE RE
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Schneider Electric 9001KM38LY 30MM LIGHT MODULE RE
SKU281098
MFGR #9001KM38LY
$/ea
Schneider Electric 9001KM38LY 30MM LIGHT MODULE RESIST 120V LED YELLOW,120 V,Direct,Harmony,LED (yellow),Light Module,Light module for illuminating 30mm control units
Schneider Electric 9001KM38LY 30MM LIGHT MODULE RESIST 120V LED YELLOW,120 V,Direct,Harmony,LED (yellow),Light Module,Light module for illuminating 30mm control units
Catalog Number 9001KM38LY Country of Origin MX Currency USD Dimensions 1.62 in H x 2.13 in W x 1.89 in D Gross Weight Per Pack 0.6804 lb Gross Weight per Pack Metric 68.04 Gross Weight UOM Metric g Height 4.5720 in Item Group 21435 Length 9.1440 in Material Thermoplastic Polyester Mounting Type Direct Returnable Y Type Standard UNSPSC 39121534 UPC 11 78590102931 UPC 12 785901029311 Width 5.5880 in Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Color Yellow Lamp Type LED Size 30 mm Terminal Type Screw/Clamp Voltage Rating 120 VAC//VDC LED (yellow) Energy efficient, long life LED lamps Wide range of voltages from 24 to 600 V
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 9001KM38LY |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| Dimensions | 1.62 in H x 2.13 in W x 1.89 in D |
| Gross Weight Per Pack | 0.6804 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 68.04 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Height | 4.5720 in |
| Item Group | 21435 |
| Length | 9.1440 in |
| Material | Thermoplastic Polyester |
| Mounting Type | Direct |
| Returnable | Y |
| Type | Standard |
| UNSPSC | 39121534 |
| UPC 11 | 78590102931 |
| UPC 12 | 785901029311 |
| Width | 5.5880 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Color | Yellow |
| Lamp Type | LED |
| Size | 30 mm |
| Terminal Type | Screw/Clamp |
| Voltage Rating | 120 VAC//VDC |
| LED (yellow) |
| Energy efficient, long life LED lamps |
| Wide range of voltages from 24 to 600 V |