or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schneider Electric Square D™ NSYBP203 External Fixing Rear Panel, 300 mm W x 2000 mm H, Steel, Gray
Schneider Electric Square D™ NSYBP203 External Fixing Rear Panel, 300 mm W x 2000 mm H, Steel, Gray
SKUPDW~11749097
MFGR #NSYBP203
$/ea
Schneider Electric Square D™ External Fixing Rear Panel, 300 mm Width, 2000 mm Height, For Use With: Spacial™ SF Floorstanding Steel Enclosure, Steel, Epoxy Polyester Powder Coated, Gray
Schneider Electric Square D™ External Fixing Rear Panel, 300 mm Width, 2000 mm Height, For Use With: Spacial™ SF Floorstanding Steel Enclosure, Steel, Epoxy Polyester Powder Coated, Gray
Alternate Catalog Number NSYBP203 Application Multi-Purpose Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number NSYBP203 Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 1707.75 Gross Volume per Pack Metric 27984.90 Gross Weight Per Pack 0.0900 lb Gross Weight per Pack Metric 9.07 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7326908688 Height [Metric] 4.5720 cm Item Group 80035 Length [Metric] 209.5500 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175394&lang=en-us Returnable Y UNSPSC 39121302 UPC 11 78590194976 UPC 12 785901949763 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 29.2100 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Color Gray RAL 7035) Height 200.5000 in Length 4.0000 in Material Steel Width 28.0000 in Multi-Purpose Applications
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | NSYBP203 |
| Application | Multi-Purpose Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | NSYBP203 |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 1707.75 |
| Gross Volume per Pack Metric | 27984.90 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0900 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 9.07 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326908688 |
| Height [Metric] | 4.5720 cm |
| Item Group | 80035 |
| Length [Metric] | 209.5500 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175394&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39121302 |
| UPC 11 | 78590194976 |
| UPC 12 | 785901949763 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 29.2100 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Color | Gray RAL 7035) |
| Height | 200.5000 in |
| Length | 4.0000 in |
| Material | Steel |
| Width | 28.0000 in |
| Multi-Purpose Applications |