or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric GS2AH460F
Square D™
Schneider Electric GS2AH460F
SKU1368634
MFGR #GS2AH460F
$/ea
Schneider Electric GS2AH460F
Schneider Electric GS2AH460F
Alternate Catalog Number GS2AH460F ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number GS2AH460F Country of Origin UKN Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0499 lb Gross Weight per Pack Metric 2.27 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height 15.3000 in Length 33.1000 in Material Composition Declaration https://www.reach.schneider-electric.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=487219153&lang=en-us Returnable N UPC 11 78590127269 UPC 12 785901272694 Width 30.5000 in Stock Status NONSTOCK Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | GS2AH460F |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | GS2AH460F |
| Country of Origin | UKN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0499 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 2.27 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height | 15.3000 in |
| Length | 33.1000 in |
| Material Composition Declaration | https://www.reach.schneider-electric.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=487219153&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UPC 11 | 78590127269 |
| UPC 12 | 785901272694 |
| Width | 30.5000 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |