or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 3SU15001AA101BA0 HOLDER CONTACT MODULE 1NO
SKU958094
MFGR #3SU15001AA101BA0
$/ea
SIEMENS 3SU15001AA101BA0 HOLDER CONTACT MODULE 1NO
SIEMENS 3SU15001AA101BA0 HOLDER CONTACT MODULE 1NO
Alternate Catalog Number 3SU1500-1AA10-1BA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SU15001AA101BA0 Country of Origin DE Currency USD Dimensions 40 mm H x 30 mm W x 42.9 mm D EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 2.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0700 lb Gross Weight per Pack Metric 0.03 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height 1.0000 in Height [Metric] 2.5400 cm Length 2.0000 in Length [Metric] 5.0800 cm Returnable Y Standards UL ListedCCC CertifiedCSA CertifiedCE CertifiedEAC ApprovedABS ApprovedLloyd's RegisteredPRS CertifiedRINA CertifiedRMRS ApprovedDNV-GL Approved UNSPSC 39122221 UPC 11 80476607474 UPC 12 804766074745 Width 1.0000 in Width [Metric] 2.5400 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Material Plastic Specifications 1 Contact Module, 1NO Contact, Screw Terminal, 5 to 500 VAC/VDC, -25 to 70 deg C Temperature Holds 3 modules Without module
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3SU1500-1AA10-1BA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SU15001AA101BA0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| Dimensions | 40 mm H x 30 mm W x 42.9 mm D |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 2.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0700 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.03 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height | 1.0000 in |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Length | 2.0000 in |
| Length [Metric] | 5.0800 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | UL ListedCCC CertifiedCSA CertifiedCE CertifiedEAC ApprovedABS ApprovedLloyd's RegisteredPRS CertifiedRINA CertifiedRMRS ApprovedDNV-GL Approved |
| UNSPSC | 39122221 |
| UPC 11 | 80476607474 |
| UPC 12 | 804766074745 |
| Width | 1.0000 in |
| Width [Metric] | 2.5400 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Material | Plastic |
| Specifications | 1 Contact Module, 1NO Contact, Screw Terminal, 5 to 500 VAC/VDC, -25 to 70 deg C Temperature |
| Holds 3 modules |
| Without module |