or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens SpeedFax™ 52NL47 Legend Plate 1-7/16 in H x 2 in W Half Round Plate Plastic Brushed Aluminum Field
Siemens SpeedFax™ 52NL47 Legend Plate 1-7/16 in H x 2 in W Half Round Plate Plastic Brushed Aluminum Field
SKU293855
MFGR #52NL47
$/ea
SIEMENS 52NL47 NP PULL-START/PUSH
SIEMENS 52NL47 NP PULL-START/PUSH
Alternate Catalog Number US2:52NL47 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 52NL47 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 0.25 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8310000000 Legend Pull To Start Push To Stop Length 2.0000 in Length [Metric] 5.0800 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Type Class 52 UNSPSC 39122221 UPC 11 78308709520 UPC 12 783087095205 Width [Metric] 5.0800 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Field Color Brushed Aluminum Height 2.0500 in Material Plastic Plate Shape Half Round Width 0.0600 in For the use with both class 51 and class 52 devices 2 rows 5/32 in H letter 14 characters per row Large size
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | US2:52NL47 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 52NL47 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 0.25 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8310000000 |
| Legend | Pull To Start Push To Stop |
| Length | 2.0000 in |
| Length [Metric] | 5.0800 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Type | Class 52 |
| UNSPSC | 39122221 |
| UPC 11 | 78308709520 |
| UPC 12 | 783087095205 |
| Width [Metric] | 5.0800 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Field Color | Brushed Aluminum |
| Height | 2.0500 in |
| Material | Plastic |
| Plate Shape | Half Round |
| Width | 0.0600 in |
| For the use with both class 51 and class 52 devices |
| 2 rows |
| 5/32 in H letter |
| 14 characters per row |
| Large size |