or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 3SU19000AC810AA0 INSCR. PLATE, SILVER 12.5 X 27MM, BLANK
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens 3SU19000AC810AA0 INSCR. PLATE, SILVER 12.5 X 27MM, BLANK
SKU1061898
MFGR #3SU19000AC810AA0
$/ea
LABELING PLATE SNAP-ON OR SELF-ADHESIVE FOR LABEL HOLDER, LABEL SIZE 12.5 X 27MM, LABEL SILVER, LETTERING BLACK, WITHOUT INSCRIPTION, FOR SELF-INSCRIPTION
LABELING PLATE SNAP-ON OR SELF-ADHESIVE FOR LABEL HOLDER, LABEL SIZE 12.5 X 27MM, LABEL SILVER, LETTERING BLACK, WITHOUT INSCRIPTION, FOR SELF-INSCRIPTION
Alternate Catalog Number 3SU1900-0AC81-0AA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SU19000AC810AA0 Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 1.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0020 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909989 Height [Metric] 2.5400 cm Legend Color Black Length 1.0000 in Length [Metric] 2.5400 cm Operator Type Pushbutton/Indicator Light Returnable Y Series 3SU19 Standards UL ListedCSA CertifiedCE CertifiedEAC ApprovedABS ApprovedLloyd's RegisteredPRS CertifiedRINA CertifiedRMRS ApprovedDNV-GL Approved Type Self-Adhesive Standard UNSPSC 55121619 UPC 11 80476607654 UPC 12 804766076541 Width [Metric] 2.5400 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Field Color Silver Height 1.0000 in Material Plastic Plate Shape Rectangular Width 1.0000 in Without inscription
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3SU1900-0AC81-0AA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SU19000AC810AA0 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 1.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0020 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909989 |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Legend Color | Black |
| Length | 1.0000 in |
| Length [Metric] | 2.5400 cm |
| Operator Type | Pushbutton/Indicator Light |
| Returnable | Y |
| Series | 3SU19 |
| Standards | UL ListedCSA CertifiedCE CertifiedEAC ApprovedABS ApprovedLloyd's RegisteredPRS CertifiedRINA CertifiedRMRS ApprovedDNV-GL Approved |
| Type | Self-Adhesive Standard |
| UNSPSC | 55121619 |
| UPC 11 | 80476607654 |
| UPC 12 | 804766076541 |
| Width [Metric] | 2.5400 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Field Color | Silver |
| Height | 1.0000 in |
| Material | Plastic |
| Plate Shape | Rectangular |
| Width | 1.0000 in |
| Without inscription |