or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 3SB39250AV Label Holder With Rear Sticking Area, 51 mm H x 29.8 mm W, Rectangular Plate, Black Field
Siemens 3SB39250AV Label Holder With Rear Sticking Area, 51 mm H x 29.8 mm W, Rectangular Plate, Black Field
SKU274046
MFGR #3SB3925-0AV
$/ea
SIEMENS 3SB3925-0AV INSCR LBL PLT HLDR PLATE
SIEMENS 3SB3925-0AV INSCR LBL PLT HLDR PLATE
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SB3925-0AV Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height [Metric] 3.0480 mm Length 1.97 in Length [Metric] 5.0038 cm Operator Type Inscription Actuator/Indicator Returnable N Standards CE CertifiedRoHS CompliantUL Listed UNSPSC 55121618 UPC 11 75455488925 UPC 12 754554889252 Width [Metric] 3.0226 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Field Color Black Height 0.12 in Plate Shape Rectangular Width 1.19 in 22 mm mounting
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SB3925-0AV |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height [Metric] | 3.0480 mm |
| Length | 1.97 in |
| Length [Metric] | 5.0038 cm |
| Operator Type | Inscription Actuator/Indicator |
| Returnable | N |
| Standards | CE CertifiedRoHS CompliantUL Listed |
| UNSPSC | 55121618 |
| UPC 11 | 75455488925 |
| UPC 12 | 754554889252 |
| Width [Metric] | 3.0226 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Field Color | Black |
| Height | 0.12 in |
| Plate Shape | Rectangular |
| Width | 1.19 in |
| 22 mm mounting |