or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
S-A 3SU19000BB310DA0 BACKING PLATE,
SKU1037867
MFGR #3SU19000BB310DA0
$/ea
3SU1900-0BB31-0AZ0 Q1Y Z= EMERGENCY STOP SAP Z008 field SO line item text field= EMERGENCY STOP EM.-STOP BACKING PLATE, YELLOW, WITHOUT INSCRIPTION, OUTER DIAMETER 75MM, INSIDE DIAMETER 22.5MM, THICKNESS 2MM, CUSTOMIZED INSCRIPTION, UPPERCASE
3SU1900-0BB31-0AZ0 Q1Y Z= EMERGENCY STOP SAP Z008 field SO line item text field= EMERGENCY STOP EM.-STOP BACKING PLATE, YELLOW, WITHOUT INSCRIPTION, OUTER DIAMETER 75MM, INSIDE DIAMETER 22.5MM, THICKNESS 2MM, CUSTOMIZED INSCRIPTION, UPPERCASE
Alternate Catalog Number 3SU1900-0BB31-0DA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SU19000BB310DA0 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 12.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.01 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height [Metric] 1.2700 cm Legend EMERGENCY STOP Legend Color Black Length 6.0000 in Length [Metric] 15.2400 cm Operator Type Push Button Returnable Y Standards UL ListedCSA CertifiedCE CertifiedEAC ApprovedABS ApprovedLloyd's RegisteredPRS CertifiedRINA CertifiedRMRS ApprovedDNV-GL Approved UNSPSC 55121702 UPC 11 80476623031 UPC 12 804766230318 Width [Metric] 10.1600 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Field Color Yellow Height 0.5000 in Material Plastic Plate Shape Round Width 4.0000 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3SU1900-0BB31-0DA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SU19000BB310DA0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 12.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height [Metric] | 1.2700 cm |
| Legend | EMERGENCY STOP |
| Legend Color | Black |
| Length | 6.0000 in |
| Length [Metric] | 15.2400 cm |
| Operator Type | Push Button |
| Returnable | Y |
| Standards | UL ListedCSA CertifiedCE CertifiedEAC ApprovedABS ApprovedLloyd's RegisteredPRS CertifiedRINA CertifiedRMRS ApprovedDNV-GL Approved |
| UNSPSC | 55121702 |
| UPC 11 | 80476623031 |
| UPC 12 | 804766230318 |
| Width [Metric] | 10.1600 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Field Color | Yellow |
| Height | 0.5000 in |
| Material | Plastic |
| Plate Shape | Round |
| Width | 4.0000 in |