or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
S-A 3SU19000AF160DX0 INSCR. LABEL,
SKU1024685
MFGR #3SU19000AF160DX0
$/ea
LABELING PLATE SELF-ADHESIVE FOR ENCLOSURE, LABEL SIZE 22 X 22MM, LABEL BLACK, LETTERING WHITE, WITH INSCRIPTION CLOSE
LABELING PLATE SELF-ADHESIVE FOR ENCLOSURE, LABEL SIZE 22 X 22MM, LABEL BLACK, LETTERING WHITE, WITH INSCRIPTION CLOSE
Alternate Catalog Number 3SU1900-0AF16-0DX0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SU19000AF160DX0 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 2.36 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0020 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909990 Height [Metric] 0.9017 cm Legend CLOSE Legend Color White Length 4.5670 in Length [Metric] 11.6002 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBAA CompliantCE EG-KonfCSA CertifiedEAC CompliantRoHS CompliantUL Listed Type Self-Adhesive UNSPSC 55121606 UPC 11 80476607836 UPC 12 804766078361 Width [Metric] 3.7008 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Field Color Black Height 0.3550 in Material Plastic Plate Shape Square Width 1.4570 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3SU1900-0AF16-0DX0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SU19000AF160DX0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 2.36 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0020 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909990 |
| Height [Metric] | 0.9017 cm |
| Legend | CLOSE |
| Legend Color | White |
| Length | 4.5670 in |
| Length [Metric] | 11.6002 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBAA CompliantCE EG-KonfCSA CertifiedEAC CompliantRoHS CompliantUL Listed |
| Type | Self-Adhesive |
| UNSPSC | 55121606 |
| UPC 11 | 80476607836 |
| UPC 12 | 804766078361 |
| Width [Metric] | 3.7008 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Field Color | Black |
| Height | 0.3550 in |
| Material | Plastic |
| Plate Shape | Square |
| Width | 1.4570 in |