or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
S-A 3SU19000AF160DW0 INSCR. LABEL,
SKU1024683
MFGR #3SU19000AF160DW0
$/ea
LABELING PLATE SELF-ADHESIVE FOR ENCLOSURE, LABEL SIZE 22 X 22MM, LABEL BLACK, LETTERING WHITE, WITH INSCRIPTION OPEN
LABELING PLATE SELF-ADHESIVE FOR ENCLOSURE, LABEL SIZE 22 X 22MM, LABEL BLACK, LETTERING WHITE, WITH INSCRIPTION OPEN
Alternate Catalog Number 3SU1900-0AF16-0DW0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SU19000AF160DW0 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 0.01 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0020 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909989 Height [Metric] 0.2540 cm Legend Open Legend Color White Length 0.8670 in Length [Metric] 2.2022 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBAA CompliantCE EG-KonfCSA CertifiedEAC CompliantRoHS CompliantUL Listed Type Self-Adhesive UNSPSC 55121606 UPC 11 80476607835 UPC 12 804766078354 Width [Metric] 2.2022 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Field Color Black Height 0.1000 in Material Plastic Plate Shape Square Width 0.8670 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3SU1900-0AF16-0DW0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SU19000AF160DW0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 0.01 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0020 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909989 |
| Height [Metric] | 0.2540 cm |
| Legend | Open |
| Legend Color | White |
| Length | 0.8670 in |
| Length [Metric] | 2.2022 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBAA CompliantCE EG-KonfCSA CertifiedEAC CompliantRoHS CompliantUL Listed |
| Type | Self-Adhesive |
| UNSPSC | 55121606 |
| UPC 11 | 80476607835 |
| UPC 12 | 804766078354 |
| Width [Metric] | 2.2022 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Field Color | Black |
| Height | 0.1000 in |
| Material | Plastic |
| Plate Shape | Square |
| Width | 0.8670 in |