or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
CONNECTING COMB 2-POLE
Alternate Catalog Number 3RQ3901-0A ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3RQ39010A Country of Origin CN Currency USD Dimensions 3.3 mm H x 12.5 mm W x 11 mm D EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 0.66 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0010 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536694051 Height [Metric] 1.1024 cm Length 0.5910 in Length [Metric] 1.5011 cm Returnable Y Specifications 6 Standards CSA CertifiedEAC ApprovedCE CertifiedRoHS CompliantDNV-GL Approved Suitable For Use With 3RQ3 Narrow Coupling Relays, 3RS70 Signal Converter Type 2-Pole UNSPSC 39122221 UPC 11 80476621659 UPC 12 804766216596 Width [Metric] 0.4013 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Height 0.4340 in Width 0.1580 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3RQ3901-0A |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3RQ39010A |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Dimensions | 3.3 mm H x 12.5 mm W x 11 mm D |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 0.66 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0010 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536694051 |
| Height [Metric] | 1.1024 cm |
| Length | 0.5910 in |
| Length [Metric] | 1.5011 cm |
| Returnable | Y |
| Specifications | 6 |
| Standards | CSA CertifiedEAC ApprovedCE CertifiedRoHS CompliantDNV-GL Approved |
| Suitable For Use With | 3RQ3 Narrow Coupling Relays, 3RS70 Signal Converter |
| Type | 2-Pole |
| UNSPSC | 39122221 |
| UPC 11 | 80476621659 |
| UPC 12 | 804766216596 |
| Width [Metric] | 0.4013 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Height | 0.4340 in |
| Width | 0.1580 in |