or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
SIEMENS 3SB3400-0BA SWITCH BLOCK
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SB3400-0BA Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.0200 lb Gross Weight per Pack Metric 0.01 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536509065 Height 2.05 in Height [Metric] 5.2070 cm Length 4.14 in Length [Metric] 10.5156 cm Returnable N UNSPSC 39122214 UPC 11 75455495120 UPC 12 754554951201 Width 3.63 in Width [Metric] 9.2202 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SB3400-0BA |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.0200 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536509065 |
| Height | 2.05 in |
| Height [Metric] | 5.2070 cm |
| Length | 4.14 in |
| Length [Metric] | 10.5156 cm |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39122214 |
| UPC 11 | 75455495120 |
| UPC 12 | 754554951201 |
| Width | 3.63 in |
| Width [Metric] | 9.2202 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
