or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 3SB3901-1DA Super Bright Replacement Lamp, BA9s LED Lamp
SKU82141
MFGR #3SB3901-1DA
$/ea
SIEMENS 3SB3901-1DA LED LMPHLDR COMPNNT
SIEMENS 3SB3901-1DA LED LMPHLDR COMPNNT
Amperage Rating 15 mA ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SB3901-1DA Color Green Country of Origin CN Currency USD Dimensions 10 mm Dia x 28 mm L EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.01 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8543707100 Height 0.36 in Height [Metric] 0.9144 cm Length 0.91 in Length [Metric] 2.3114 cm Replacement Catalog Number 3SU14011BG401AA0 Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantCE CertifiedEAC Approved Type Super Bright UNSPSC 39121544 UPC 11 75455426665 UPC 12 754554266657 Voltage Rating 24 VAC//VDC Width 0.36 in Width [Metric] 0.9144 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Lamp Base Type BA9s Lamp Type LED
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Amperage Rating | 15 mA |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SB3901-1DA |
| Color | Green |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Dimensions | 10 mm Dia x 28 mm L |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8543707100 |
| Height | 0.36 in |
| Height [Metric] | 0.9144 cm |
| Length | 0.91 in |
| Length [Metric] | 2.3114 cm |
| Replacement Catalog Number | 3SU14011BG401AA0 |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantCE CertifiedEAC Approved |
| Type | Super Bright |
| UNSPSC | 39121544 |
| UPC 11 | 75455426665 |
| UPC 12 | 754554266657 |
| Voltage Rating | 24 VAC//VDC |
| Width | 0.36 in |
| Width [Metric] | 0.9144 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Lamp Base Type | BA9s |
| Lamp Type | LED |