or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 52RA6P3 Knob and Lens Kit 30 mm Plastic
SKU282354
MFGR #52RA6P3
$/ea
SIEMENS 52RA6P3 GRN LENS KIT
SIEMENS 52RA6P3 GRN LENS KIT
Alternate Catalog Number US2:52RA6P3 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 52RA6P3 Color Green Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 2.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538906000 Height 0.5000 in Height [Metric] 1.2700 cm Length 8.5000 in Length [Metric] 21.5900 cm Returnable Y Standards ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant UNSPSC 39122221 UPC 11 78308709867 UPC 12 783087098671 Width 3.5000 in Width [Metric] 8.8900 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Material Plastic
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | US2:52RA6P3 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 52RA6P3 |
| Color | Green |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 2.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538906000 |
| Height | 0.5000 in |
| Height [Metric] | 1.2700 cm |
| Length | 8.5000 in |
| Length [Metric] | 21.5900 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant |
| UNSPSC | 39122221 |
| UPC 11 | 78308709867 |
| UPC 12 | 783087098671 |
| Width | 3.5000 in |
| Width [Metric] | 8.8900 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Material | Plastic |