or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 3SB3930-0GA6 Flat Pushbutton Cap, 22 mm, Round Shape
SKU278785
MFGR #3SB3930-0GA6
$/ea
SIEMENS 3SB3930-0GA6 WHT ILLUM PBTN CAP
SIEMENS 3SB3930-0GA6 WHT ILLUM PBTN CAP
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3SB3930-0GA6 Color White Country of Origin CZ Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.4400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.20 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538906000 Height 0.20 in Height [Metric] 5.0800 mm Length 0.91 in Length [Metric] 23.1140 mm Returnable N Standards CE CertifiedEAC ApprovedRoHS CompliantUL Listed Type Flat UNSPSC 39122216 UPC 11 75455465445 UPC 12 754554654454 Width 0.91 in Width [Metric] 23.1140 mm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Shape Round Size 22 mm 23 mm outer diameter
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3SB3930-0GA6 |
| Color | White |
| Country of Origin | CZ |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.4400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.20 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538906000 |
| Height | 0.20 in |
| Height [Metric] | 5.0800 mm |
| Length | 0.91 in |
| Length [Metric] | 23.1140 mm |
| Returnable | N |
| Standards | CE CertifiedEAC ApprovedRoHS CompliantUL Listed |
| Type | Flat |
| UNSPSC | 39122216 |
| UPC 11 | 75455465445 |
| UPC 12 | 754554654454 |
| Width | 0.91 in |
| Width [Metric] | 23.1140 mm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Shape | Round |
| Size | 22 mm |
| 23 mm outer diameter |