or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6SL32621AD000DA0 OPT SINAMICS G
SKU317564
MFGR #6SL32621AD000DA0
$/ea
SIEMENS 6SL32621AD000DA0 SCREENING KIT
SIEMENS 6SL32621AD000DA0 SCREENING KIT
Alternate Catalog Number 6SL3262-1AD00-0DA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6SL32621AD000DA0 Country of Origin GB Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 1175.96 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 3.3100 lb Gross Weight per Pack Metric 1.50 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8504909690 Height 7.5600 in Height [Metric] 19.2024 cm Length 15.3100 in Length [Metric] 38.8874 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant UNSPSC 39122004 UPC 11 66264343512 UPC 12 662643435122 Width 10.1600 in Width [Metric] 25.8064 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Suitable For Use With SINAMICS FSD and FSE Power Module
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6SL3262-1AD00-0DA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6SL32621AD000DA0 |
| Country of Origin | GB |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 1175.96 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 3.3100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.50 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504909690 |
| Height | 7.5600 in |
| Height [Metric] | 19.2024 cm |
| Length | 15.3100 in |
| Length [Metric] | 38.8874 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| UNSPSC | 39122004 |
| UPC 11 | 66264343512 |
| UPC 12 | 662643435122 |
| Width | 10.1600 in |
| Width [Metric] | 25.8064 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Suitable For Use With | SINAMICS FSD and FSE Power Module |