or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6SL32611BA000AA0 SINAMICS G110 DIN Rail Mounting Adapter
SKU375734
MFGR #6SL32611BA000AA0
$/ea
SINAMICS G110 Mounting adapter DIN rail Size 1, for FS A Used together with SINAMICS V20
SINAMICS G110 Mounting adapter DIN rail Size 1, for FS A Used together with SINAMICS V20
Alternate Catalog Number 6SL3261-1BA00-0AA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6SL32611BA000AA0 Country of Origin GB Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 48.19 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.4400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.20 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8504909650 Height 1.2600 in Height [Metric] 3.2004 cm Length 9.6100 in Length [Metric] 24.4094 cm Returnable N Series G110 Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant UNSPSC 39122004 UPC 11 78308773131 UPC 12 783087731318 Width 3.9800 in Width [Metric] 10.1092 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Specifications Size 1 Suitable For Use With SINAMICS FSA G110 and V20 Inverter
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6SL3261-1BA00-0AA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6SL32611BA000AA0 |
| Country of Origin | GB |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 48.19 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.4400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.20 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504909650 |
| Height | 1.2600 in |
| Height [Metric] | 3.2004 cm |
| Length | 9.6100 in |
| Length [Metric] | 24.4094 cm |
| Returnable | N |
| Series | G110 |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| UNSPSC | 39122004 |
| UPC 11 | 78308773131 |
| UPC 12 | 783087731318 |
| Width | 3.9800 in |
| Width [Metric] | 10.1092 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Specifications | Size 1 |
| Suitable For Use With | SINAMICS FSA G110 and V20 Inverter |