or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6SL32550VA002AA1 SINAMICS V20.
SKU982237
MFGR #6SL32550VA002AA1
$/ea
SINAMICS V20 BOP INTERFACE SIZE 49x56x23(WXHXD)
SINAMICS V20 BOP INTERFACE SIZE 49x56x23(WXHXD)
Alternate Catalog Number 6SL3255-0VA00-2AA1 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6SL32550VA002AA1 Country of Origin CN Currency USD Dimensions 56 mm H x 49 mm W x 30 mm D EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 17.64 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.1500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.07 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8504909650 Height 2.8000 in Height [Metric] 7.1120 cm Length 3.5000 in Length [Metric] 8.8900 cm Returnable N Standards RoHS Compliant UNSPSC 39122001 UPC 11 80476625854 UPC 12 804766258541 Width 1.8000 in Width [Metric] 4.5720 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6SL3255-0VA00-2AA1 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6SL32550VA002AA1 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Dimensions | 56 mm H x 49 mm W x 30 mm D |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 17.64 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.07 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504909650 |
| Height | 2.8000 in |
| Height [Metric] | 7.1120 cm |
| Length | 3.5000 in |
| Length [Metric] | 8.8900 cm |
| Returnable | N |
| Standards | RoHS Compliant |
| UNSPSC | 39122001 |
| UPC 11 | 80476625854 |
| UPC 12 | 804766258541 |
| Width | 1.8000 in |
| Width [Metric] | 4.5720 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |