or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 94840-71 1-Circuit Rail Section, 4 ft L x 5/16 in W, Aluminum/Polycarbonate
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 94840-71 1-Circuit Rail Section, 4 ft L x 5/16 in W, Aluminum/Polycarbonate
SKUPDW~4617361
MFGR #94840-71
$/ea
Sea Gull Lighting® Rail Section, 1-Circuit, 4 ft Length, 5/16 in Width, Aluminum/Polycarbonate, Antique Bronze, 7/8 in H
Sea Gull Lighting® Rail Section, 1-Circuit, 4 ft Length, 5/16 in Width, Aluminum/Polycarbonate, Antique Bronze, 7/8 in H
Catalog Number 94840-71 Country of Origin CHN Dimensions 7/8 in H Finish Antique Bronze Gross Weight Per Pack 1.6500 lb Standards ETL, cETL Listed Type 1-Circuit UNSPSC 39111508 UPC 11 78565209619 Stock Status NONSTOCK Brand Sea Gull Lighting Manufacturer Sea Gull Lighting Length 4 ft Material Aluminum/Polycarbonate Width 5/16 in 48 in height with chain Plastic antique bronze end cap
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 94840-71 |
| Country of Origin | CHN |
| Dimensions | 7/8 in H |
| Finish | Antique Bronze |
| Gross Weight Per Pack | 1.6500 lb |
| Standards | ETL, cETL Listed |
| Type | 1-Circuit |
| UNSPSC | 39111508 |
| UPC 11 | 78565209619 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Sea Gull Lighting |
| Manufacturer | Sea Gull Lighting |
| Length | 4 ft |
| Material | Aluminum/Polycarbonate |
| Width | 5/16 in |
| 48 in height with chain |
| Plastic antique bronze end cap |