or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9426-12 LX MRC11 RECESS COMPL
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9426-12 LX MRC11 RECESS COMPL
SKUPDW~378979
MFGR #9426-12
$/ea
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Die Cast Aluminum/Steel Housing, Silicone Rubber Trim; Fixture Finish: Black Housing, Black Trim; Wattage: 20 WTT; Voltage Rating: 12 V; Lamp Type: MRC11; Number Of Lamps: 1; Height: 3-1/4 IN, 3-1/2 IN With Chain; Diameter: 2-3/4 IN
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Die Cast Aluminum/Steel Housing, Silicone Rubber Trim; Fixture Finish: Black Housing, Black Trim; Wattage: 20 WTT; Voltage Rating: 12 V; Lamp Type: MRC11; Number Of Lamps: 1; Height: 3-1/4 IN, 3-1/2 IN With Chain; Diameter: 2-3/4 IN
Catalog Number 9426-12 Country of Origin CHN Fixture Finish Black Powder Coat Fixture Material Housing: Die Cast Al. / Steel, Trim: Silicone Rubber Gross Weight Per Pack 0.5000 lb Height 3.25 in Standard UL for Dry Locations, cUL for Dry Locations Type Miniature Light Non-IC Housing UNSPSC 39111505 UPC 11 78565294262 Width 2.75 in Stock Status NONSTOCK Brand Sea Gull Lighting Manufacturer Sea Gull Lighting Height with Chain: 3 1/2IN
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 9426-12 |
| Country of Origin | CHN |
| Fixture Finish | Black Powder Coat |
| Fixture Material | Housing: Die Cast Al. / Steel, Trim: Silicone Rubber |
| Gross Weight Per Pack | 0.5000 lb |
| Height | 3.25 in |
| Standard | UL for Dry Locations, cUL for Dry Locations |
| Type | Miniature Light Non-IC Housing |
| UNSPSC | 39111505 |
| UPC 11 | 78565294262 |
| Width | 2.75 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Sea Gull Lighting |
| Manufacturer | Sea Gull Lighting |
| Height with Chain: 3 1/2IN |