or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9409-15 LX T-5 RECESSED HSG -
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9409-15 LX T-5 RECESSED HSG -
SKUPDW~378974
MFGR #9409-15
$/ea
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Aluminum Housing; Fixture Finish: White Housing, Clear Lamp; Wattage: 8/18 WTT, 16.2/8 WTT Watts Consumed; Voltage Rating: 12/24 V; Lamp Type: Xenon T5 Wedge; Number Of Lamps: 1; Height: 3-1/4 IN; Diameter: 2-3/4 IN; Life Hours: 10000/2500/2000 HR; Lamp Included: No; Lumens: 210/57 LM; Color Temperature: 2800/2650 DEG K
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Aluminum Housing; Fixture Finish: White Housing, Clear Lamp; Wattage: 8/18 WTT, 16.2/8 WTT Watts Consumed; Voltage Rating: 12/24 V; Lamp Type: Xenon T5 Wedge; Number Of Lamps: 1; Height: 3-1/4 IN; Diameter: 2-3/4 IN; Life Hours: 10000/2500/2000 HR; Lamp Included: No; Lumens: 210/57 LM; Color Temperature: 2800/2650 DEG K
Catalog Number 9409-15 Country of Origin CHN Fixture Finish White Powder Coat Fixture Material Housing: Aluminum Gross Weight Per Pack 0.5000 lb Height 3.25 in Number Of Lamps 1 Socket Type Wedge Standard UL for Wet Locations Type Miniature Light Non-IC Housing UNSPSC 39111505 UPC 11 78565294095 Wattage 18 W Width 2.75 in Stock Status NONSTOCK Brand Sea Gull Lighting Manufacturer Sea Gull Lighting Lamp Type T-5 Voltage Rating 12 V
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 9409-15 |
| Country of Origin | CHN |
| Fixture Finish | White Powder Coat |
| Fixture Material | Housing: Aluminum |
| Gross Weight Per Pack | 0.5000 lb |
| Height | 3.25 in |
| Number Of Lamps | 1 |
| Socket Type | Wedge |
| Standard | UL for Wet Locations |
| Type | Miniature Light Non-IC Housing |
| UNSPSC | 39111505 |
| UPC 11 | 78565294095 |
| Wattage | 18 W |
| Width | 2.75 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Sea Gull Lighting |
| Manufacturer | Sea Gull Lighting |
| Lamp Type | T-5 |
| Voltage Rating | 12 V |