or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9409-12 LX T-5 RECESSED HSG -
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9409-12 LX T-5 RECESSED HSG -
SKUPDW~378973
MFGR #9409-12
$/ea
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Aluminum Housing; Fixture Finish: Black Housing; Voltage Rating: 12/24 V; Lamp Type: T5 Wedge; Height: 3-1/4 IN; Diameter: 2-3/4 IN
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Aluminum Housing; Fixture Finish: Black Housing; Voltage Rating: 12/24 V; Lamp Type: T5 Wedge; Height: 3-1/4 IN; Diameter: 2-3/4 IN
Catalog Number 9409-12 Country of Origin CHN Fixture Finish Black Powder Coat Fixture Material Housing: Aluminum Gross Weight Per Pack 0.5000 lb Height 3.25 in Standard UL for Wet Locations Type Miniature Light Non-IC Housing UNSPSC 39111505 UPC 11 78565294092 Width 2.75 in Stock Status NONSTOCK Brand Sea Gull Lighting Manufacturer Sea Gull Lighting
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 9409-12 |
| Country of Origin | CHN |
| Fixture Finish | Black Powder Coat |
| Fixture Material | Housing: Aluminum |
| Gross Weight Per Pack | 0.5000 lb |
| Height | 3.25 in |
| Standard | UL for Wet Locations |
| Type | Miniature Light Non-IC Housing |
| UNSPSC | 39111505 |
| UPC 11 | 78565294092 |
| Width | 2.75 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Sea Gull Lighting |
| Manufacturer | Sea Gull Lighting |