or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry 40465 Nail Plate, 3-7/16 in L x 1-15/16 in W, Steel
SKU10428
MFGR #40465
Your Cost: $0.3382/c($33.82 / c)
Mulberry Nail Plate, 3-7/16 in Length, 1-15/16 in Width, 0.062 in THK, Steel
Mulberry Nail Plate, 3-7/16 in Length, 1-15/16 in Width, 0.062 in THK, Steel
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 40465 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 0.1300 lb Type Self-Nailing UNSPSC 39131606 UPC 11 09532740465 UPC 12 09532740465 Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Material Steel Specifications 0.062 in THK Thickness 062 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 40465 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 0.1300 lb |
| Type | Self-Nailing |
| UNSPSC | 39131606 |
| UPC 11 | 09532740465 |
| UPC 12 | 09532740465 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Material | Steel |
| Specifications | 0.062 in THK |
| Thickness | 062 in |