or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 30290Z 1/2" CLOSING PLUG BRZ P
Mulberry
Mulberry 30290Z 1/2" CLOSING PLUG BRZ P
SKU974188
MFGR #30290Z
Your Cost: $0.4921/ea($49.21 / c)
Mulberry; Closure Plug; Size: 1/2 IN; Material: Die Cast Zinc; Color: Bronze; Connection: Threaded
Mulberry; Closure Plug; Size: 1/2 IN; Material: Die Cast Zinc; Color: Bronze; Connection: Threaded
Alternate Catalog Number 1/2" CLOSING PLUG BRZ PLS ARRA Compliant Y Brand Mulberry Buy American Compliant Y Catalog Number 30290Z Color Bronze Connection Threaded Country of Origin US Currency USD Diameter 1/2 in EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 1 lb Manufacturer Mulberry Metal Products Material Die Cast Zinc Size 1/2 in Standards ARRA CompliantBuy American Act Compliant Stock Status NONSTOCK Type Threaded UNSPSC 39121311 UPC 11 09532731292 UPC 12 09532731292
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1/2" CLOSING PLUG BRZ PLS |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Mulberry |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 30290Z |
| Color | Bronze |
| Connection | Threaded |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Diameter | 1/2 in |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Material | Die Cast Zinc |
| Size | 1/2 in |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | Threaded |
| UNSPSC | 39121311 |
| UPC 11 | 09532731292 |
| UPC 12 | 09532731292 |