or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 11262 Tile Device Cover, 4 in L x 4 in W, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
Mulberry
Mulberry 11262 Tile Device Cover, 4 in L x 4 in W, Steel
SKU981031
MFGR #11262
Your Cost: $3.24/c($324.00 / c)
Mulberry Device Cover, Tile, 1 Gang, 4 in Length, 4 in Width, Square, Steel, Electro-Galvanized
Mulberry Device Cover, Tile, 1 Gang, 4 in Length, 4 in Width, Square, Steel, Electro-Galvanized
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Capacity 5.3 in³ Catalog Number 11262 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator N Finish Galvanized Gross Weight Per Pack 1 lb Mounting Type Surface Number of Gangs 1 Shape Square Raised Standard UL LISTED Standards UL Listed Type Tile UNSPSC 39121304 UPC 11 09532711262 UPC 12 09532711262 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Length 4 in Material Steel Width 4 in Alternate Catalog Number 52C49-3/4
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Capacity | 5.3 in³ |
| Catalog Number | 11262 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Galvanized |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Mounting Type | Surface |
| Number of Gangs | 1 |
| Shape | Square Raised |
| Standard | UL LISTED |
| Standards | UL Listed |
| Type | Tile |
| UNSPSC | 39121304 |
| UPC 11 | 09532711262 |
| UPC 12 | 09532711262 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Length | 4 in |
| Material | Steel |
| Width | 4 in |
| Alternate Catalog Number | 52C49-3/4 |