or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry 11232 Square Box Cover, 4 in L x 4 in W, Steel
SKU200637
MFGR #11232
Your Cost: $2.2137/c($221.37 / c)
Mulberry Square Box Cover, 1 Gang, 4 in Length, 4 in Width, Square, Steel, Electro-Galvanized
Mulberry Square Box Cover, 1 Gang, 4 in Length, 4 in Width, Square, Steel, Electro-Galvanized
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 11232 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator N Finish Galvanized Gross Weight Per Pack 10.2500 lb Gross Weight per Pack Metric 4.65 Gross Weight UOM Metric kg Number of Gangs 1 Shape Square Standard UL LISTED Standards UL Listed Type Raised UNSPSC 39121304 UPC 11 09532711232 UPC 12 09532711232 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Length 4 in Material Galvanized Steel Width 4 in Alternate Catalog Number 52C16 1-1/2
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 11232 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Galvanized |
| Gross Weight Per Pack | 10.2500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 4.65 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Number of Gangs | 1 |
| Shape | Square |
| Standard | UL LISTED |
| Standards | UL Listed |
| Type | Raised |
| UNSPSC | 39121304 |
| UPC 11 | 09532711232 |
| UPC 12 | 09532711232 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Length | 4 in |
| Material | Galvanized Steel |
| Width | 4 in |
| Alternate Catalog Number | 52C16 1-1/2 |