or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 40403 5IN ALUMINUM SATIN SHALL
Mulberry
Mulberry 40403 5IN ALUMINUM SATIN SHALL
SKU789770
MFGR #40403
Your Cost: $4.3605/ea($436.05 / c)
Ceiling Plate, Includes 1/8IN X 2IN Plated Nipple, 1/8IN Nut, Canopy, Knob, Material: Aluminum, Finish: Satin, Shape: Round, Size: 5 Diameter X 1.375IN
Ceiling Plate, Includes 1/8IN X 2IN Plated Nipple, 1/8IN Nut, Canopy, Knob, Material: Aluminum, Finish: Satin, Shape: Round, Size: 5 Diameter X 1.375IN
ARRA Compliant Y Brand Mulberry Buy American Compliant Y Catalog Number 40403 Country of Origin US Currency USD Depth 1-3/8 in Diameter 5 in EU RoHS Indicator N Finish Satin Gross Weight Per Pack 1 lb Manufacturer Mulberry Metal Products Material Aluminum Shape Round Standards ARRA CompliantBuy American Act Compliant Stock Status NONSTOCK Type Ceiling Plate UNSPSC 39121304 UPC 11 09532740403 UPC 12 09532740403 Includes 1/8IN X 2IN Plated Nipple, 1/8IN Nut, Canopy, Knob
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Mulberry |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 40403 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Depth | 1-3/8 in |
| Diameter | 5 in |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Satin |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | Ceiling Plate |
| UNSPSC | 39121304 |
| UPC 11 | 09532740403 |
| UPC 12 | 09532740403 |
| Includes 1/8IN X 2IN Plated Nipple, 1/8IN Nut, Canopy, Knob |