or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Metallics
1/4 & 3/8 Wood Metal Threaded Rod Anchor Driver
Custom_Product_Images_Illustration
Metallics
1/4 & 3/8 Wood Metal Threaded Rod Anchor Driver
SKU1028809
MFGR #RND62
Your Cost: $30.82/ea
List: 1/4 & 3/8 Wood Metal Threaded Rod Anchor Driver
1/4 & 3/8 Wood Metal Threaded Rod Anchor Driver
Catalog Number RND62 Country of Origin MUL Finish Zinc Plated Gross Weight Per Pack 0.1000 lb Material Steel UPC 11 63972031878 Stock Status NONSTOCK Brand Metallics Manufacturer Metallics Measurement System Imperial Alternate Catalog Number 31878 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight per Pack Metric 0.04 Gross Weight UOM Metric kg Height 1.00 in Height [Metric] 25.4000 mm Length 3.00 in Length [Metric] 7.6200 cm Returnable Y UNSPSC 27111741 UPC 12 639720318784 Width 3.00 in Width [Metric] 7.6200 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | RND62 |
| Country of Origin | MUL |
| Finish | Zinc Plated |
| Gross Weight Per Pack | 0.1000 lb |
| Material | Steel |
| UPC 11 | 63972031878 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Metallics |
| Manufacturer | Metallics |
| Measurement System | Imperial |
| Alternate Catalog Number | 31878 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.04 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 1.00 in |
| Height [Metric] | 25.4000 mm |
| Length | 3.00 in |
| Length [Metric] | 7.6200 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 27111741 |
| UPC 12 | 639720318784 |
| Width | 3.00 in |
| Width [Metric] | 7.6200 cm |