or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Metallics TWH2 Tap Wrench, 1/4 to 1/2 in Tap, T-Sliding Handle
Custom_Product_Images_Illustration
Metallics TWH2 Tap Wrench, 1/4 to 1/2 in Tap, T-Sliding Handle
SKU273868
MFGR #TWH2
Your Cost: $47.18/ea
List: Metallics Tap Wrench, Tap Capacity: 1/4 to 1/2 in, T-Sliding Handle
Metallics Tap Wrench, Tap Capacity: 1/4 to 1/2 in, T-Sliding Handle
Alternate Catalog Number 24975 Catalog Number TWH2 Country of Origin MUL Gross Weight Per Pack 0.3900 lb Type Tap Wrench UPC 11 63972024975 UPC 12 639720249750 Stock Status NONSTOCK Brand Metallics Manufacturer Metallics Handle Type T Handle Length 8.00 in Application Electrical, Plumbing, Heating and Air Conditioning Industries ARRA Compliant N Buy American Compliant N Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight per Pack Metric 0.18 Gross Weight UOM Metric kg Height 0.96 in Height [Metric] 24.3840 mm Length [Metric] 20.3200 cm Returnable Y UNSPSC 27111720 Width 4.00 in Width [Metric] 10.1600 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 24975 |
| Catalog Number | TWH2 |
| Country of Origin | MUL |
| Gross Weight Per Pack | 0.3900 lb |
| Type | Tap Wrench |
| UPC 11 | 63972024975 |
| UPC 12 | 639720249750 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Metallics |
| Manufacturer | Metallics |
| Handle Type | T Handle |
| Length | 8.00 in |
| Application | Electrical, Plumbing, Heating and Air Conditioning Industries |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.18 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 0.96 in |
| Height [Metric] | 24.3840 mm |
| Length [Metric] | 20.3200 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 27111720 |
| Width | 4.00 in |
| Width [Metric] | 10.1600 cm |