or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Lumark WG-XTORMX Outdoor Wire Guard, 12 in L x 10 in W x 8 in H, For Use With XTOR Crosstour MAXX LED Fixture
Custom_Product_Images_Illustration
Lumark WG-XTORMX Outdoor Wire Guard, 12 in L x 10 in W x 8 in H, For Use With XTOR Crosstour MAXX LED Fixture
SKUPDW~11425301
MFGR #WG-XTORMX
$/ea
Lumark Outdoor Wire Guard, 12 in L x 10 in W x 8 in H Size, For Use With: XTOR Crosstour MAXX LED Fixture, Raw
Lumark Outdoor Wire Guard, 12 in L x 10 in W x 8 in H Size, For Use With: XTOR Crosstour MAXX LED Fixture, Raw
Application Wet Locations and Lighting Applications ARRA Compliant C Ballast Type 0-10V Dimming LED Driver Buy American Compliant C Catalog Number WG-XTORMX Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.9380 lb Gross Weight per Pack Metric 0.88 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7326200090 Height 8.00 in Height [Metric] 20.3200 cm Lamp Type N/A Length 12.00 in Length [Metric] 30.4800 cm Mounting Accessory Standard N/A Sub Brand XTOR Crosstour MAXX LED Type Wall Mount UNSPSC 39111815 UPC 11 08008366533 UPC 12 080083665334 Width 10.00 in Width [Metric] 25.4000 cm Brand Lumark Manufacturer Cooper Lighting Solutions Wet Locations and Lighting Applications Wall, inverted or pole mount. Energy saving replacement up to 400W HID Wall, inverted or pole mount
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Wet Locations and Lighting Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Ballast Type | 0-10V Dimming LED Driver |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | WG-XTORMX |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.9380 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.88 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326200090 |
| Height | 8.00 in |
| Height [Metric] | 20.3200 cm |
| Lamp Type | N/A |
| Length | 12.00 in |
| Length [Metric] | 30.4800 cm |
| Mounting | Accessory |
| Standard | N/A |
| Sub Brand | XTOR Crosstour MAXX LED |
| Type | Wall Mount |
| UNSPSC | 39111815 |
| UPC 11 | 08008366533 |
| UPC 12 | 080083665334 |
| Width | 10.00 in |
| Width [Metric] | 25.4000 cm |
| Brand | Lumark |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Wet Locations and Lighting Applications |
| Wall, inverted or pole mount. Energy saving replacement up to 400W HID |
| Wall, inverted or pole mount |