or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Lumark WG/XTOR Explosionproof Outdoor Wire Guard, 10-1/4 in L x 10 in W x 6-3/8 in H, For Use With Crosstour™ LED Wall Pack
Custom_Product_Images_Illustration
Lumark WG/XTOR Explosionproof Outdoor Wire Guard, 10-1/4 in L x 10 in W x 6-3/8 in H, For Use With Crosstour™ LED Wall Pack
SKUPDW~10586767
MFGR #WG/XTOR
$/ea
Lumark Outdoor Wire Guard, Explosionproof, 10-1/4 in L x 10 in W x 6-3/8 in H Size, For Use With: Crosstour™ LED Wall Pack, Raw
Lumark Outdoor Wire Guard, Explosionproof, 10-1/4 in L x 10 in W x 6-3/8 in H Size, For Use With: Crosstour™ LED Wall Pack, Raw
Application Outdoor Applications ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number WG/XTOR Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.3000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.59 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7326200090 Height 6.50 in Height [Metric] 16.5100 cm Length 10.50 in Length [Metric] 26.6700 cm UNSPSC 39111815 UPC 11 08008360740 UPC 12 080083607402 Width 10.50 in Width [Metric] 26.6700 cm Brand Lumark Manufacturer Cooper Lighting Solutions Outdoor Applications Patented, slim, low profile LED design
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Outdoor Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | WG/XTOR |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.3000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.59 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326200090 |
| Height | 6.50 in |
| Height [Metric] | 16.5100 cm |
| Length | 10.50 in |
| Length [Metric] | 26.6700 cm |
| UNSPSC | 39111815 |
| UPC 11 | 08008360740 |
| UPC 12 | 080083607402 |
| Width | 10.50 in |
| Width [Metric] | 26.6700 cm |
| Brand | Lumark |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Outdoor Applications |
| Patented, slim, low profile LED design |