Lithonia Lighting® TWH250MTBSCWALPI TWH Wallpack, 1 HID Lamp, 250 W Fixture, 120 to 277 VAC, Dark Bronze Painted Housing
Custom_Product_Images_Illustration
Lithonia Lighting®
SKU506140
MFGR #TWH250MTBSCWALPI
Lithonia Lighting® Wallpack, Series: TWH, 120 to 277 VAC, 250 W Fixture, HID Lamp, E39 Mogul Lamp Base, 1 Lamp, Pulse Start Ballast, Surface Mount, Aluminum Housing, Dark Bronze Painted Housing, 15-3/4 in H x 16-1/4 in W x 8 in D
Application
HID Lighting
Capacitance
10 MFD
Catalog Number
TWH250MTBSCWALPI
Color
Bronze
Country of Origin
MX
Dielectric
Metalized Film V
Fixture Finish
Gloss
Fixture Material
Aluminum
Gross Weight Per Pack
30.0000 lb
Pallet Quantity
30 ea
Socket Type
Mogul: E39
Standards
UL Listed, CSA/NOM Certified, RoHS Compliant
Tolerance
3 Percent
Type
HID Capacitor
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Lithonia Lighting®
Manufacturer
Acuity Brands
Voltage Rating
400 V