or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Klein® 32485 Replacement Insert Bit, Imperial, #10, #15 Torx® Point, 1-1/4 in OAL, S2 Steel, Carbide
Custom_Product_Images_Illustration
Klein® 32485 Replacement Insert Bit, Imperial, #10, #15 Torx® Point, 1-1/4 in OAL, S2 Steel, Carbide
SKU60752
MFGR #32485
Your Cost: $5.14/ea
List: Klein® Replacement Insert Bit, Measurement System: Imperial, #10, #15 Point, Torx® Point, 1-1/4 in Overall Length, Hex Shank, 0.383 in L Shank, S2 Steel, Carbide
Klein® Replacement Insert Bit, Measurement System: Imperial, #10, #15 Point, Torx® Point, 1-1/4 in Overall Length, Hex Shank, 0.383 in L Shank, S2 Steel, Carbide
Catalog Number 32485 Country of Origin TWN Gross Weight Per Pack 0.0200 lb Shank Type Hex UNSPSC 27112814 UPC 11 09264432485 UPC 12 092644324857 Stock Status NONSTOCK Brand Klein Tools® Manufacturer Klein Tools, Inc Material S2 Steel Measurement System Imperial Point Size #10, #15 Point Type Torx® Application Use with 11-in-1 (32500) and 10-in-1 (32477) Screwdriver/Nut Drivers ARRA Compliant U Buy American Compliant U Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight per Pack Metric 0.01 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8207906000 Height 0.25 in Height [Metric] 0.6350 cm Length 3.00 in Length [Metric] 7.6200 cm Standards PROP65: Cancer and reproductive harm - See www.P65Warnings.ca.gov for more information Tip Type T10 and T15 TORX® Type TORX® Replacement Bits Width 2.50 in Width [Metric] 6.3500 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 32485 |
| Country of Origin | TWN |
| Gross Weight Per Pack | 0.0200 lb |
| Shank Type | Hex |
| UNSPSC | 27112814 |
| UPC 11 | 09264432485 |
| UPC 12 | 092644324857 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Klein Tools® |
| Manufacturer | Klein Tools, Inc |
| Material | S2 Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Point Size | #10, #15 |
| Point Type | Torx® |
| Application | Use with 11-in-1 (32500) and 10-in-1 (32477) Screwdriver/Nut Drivers |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | U |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207906000 |
| Height | 0.25 in |
| Height [Metric] | 0.6350 cm |
| Length | 3.00 in |
| Length [Metric] | 7.6200 cm |
| Standards | PROP65: Cancer and reproductive harm - See www.P65Warnings.ca.gov for more information |
| Tip Type | T10 and T15 TORX® |
| Type | TORX® Replacement Bits |
| Width | 2.50 in |
| Width [Metric] | 6.3500 cm |