or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Klein® 32479 Replacement Bit, Imperial, #2, 9/32 in Phillips®, Slotted Point
Custom_Product_Images_Illustration
Klein® 32479 Replacement Bit, Imperial, #2, 9/32 in Phillips®, Slotted Point
SKU60748
MFGR #32479
Your Cost: $3.59/ea
List: Fits 5-in-1 screwdriver/nut driver (32476) and 4-in-1 screw driver(32460).Contains 1 bit. precision-machined tips for exact fit into fastener.
Fits 5-in-1 screwdriver/nut driver (32476) and 4-in-1 screw driver(32460).Contains 1 bit. precision-machined tips for exact fit into fastener.
Catalog Number 32479 Country of Origin TWN Gross Weight Per Pack 0.2300 lb UNSPSC 27112814 UPC 11 09264432479 UPC 12 092644324796 Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Klein Tools® Manufacturer Klein Tools, Inc Measurement System Imperial Overall Length 2-3/4 in Point Size #2, 9/32 in Point Type Phillips®/Slotted ARRA Compliant U Buy American Compliant U Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8207906000 Height 0.38 in Standards PROP65: Cancer and reproductive harm–See www.P65Warnings.ca.gov for more information Tip Type #2 Phillips; 9/32" (0.7 cm) Slotted Width 1.88 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 32479 |
| Country of Origin | TWN |
| Gross Weight Per Pack | 0.2300 lb |
| UNSPSC | 27112814 |
| UPC 11 | 09264432479 |
| UPC 12 | 092644324796 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Klein Tools® |
| Manufacturer | Klein Tools, Inc |
| Measurement System | Imperial |
| Overall Length | 2-3/4 in |
| Point Size | #2, 9/32 in |
| Point Type | Phillips®/Slotted |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | U |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207906000 |
| Height | 0.38 in |
| Standards | PROP65: Cancer and reproductive harm–See www.P65Warnings.ca.gov for more information |
| Tip Type | #2 Phillips; 9/32" (0.7 cm) Slotted |
| Width | 1.88 in |